Miniładowarki Minikoparka Młoty pneumatyczne zagęszczarki agregaty prądotwórcze ubijaki Kosiarki ubijaki - skoczki mikrociągniki Kleszcze
kontakt

BOBCAT - miniładowarki gąsienicowe


Bobcat wprowadził nową rodzinę ładowarek kompaktowych posiadających wiele udogodnień, takich jak większy udźwig i większa siła na łyżce. Tym samym marka umocniła swoją pozycję na rynku ładowarek gąsienicowych oraz ze sterowaniem burtowym.

Nowe ładowarki oparte na platformie 500 to przede wszystkim niezawodna sprawność i większa wygoda operatora. Są także łatwiejsze do serwisowania, zapewniając w tym samym czasie najwyższą wydajność pracy. Nowe maszyny oparte na platformie 500 posiadają konstrukcję, która została odnowiona w całości. To wszystko dzięki połączeniu nowoczesnych rozwiązań oraz ponad 50 lat doświadczenia w projektowaniu ładowarek. Spełniają one wszelkie wymagania rolnika a także posiadają te same innowacyjne funkcje i zalety, które sprawdziły się w większych maszynach. 

Najważniejszymi cechami, które ułatwią korzystanie z nowych ładowarek to przede wszystkim większy udźwig. Umożliwia on podnoszenie ładunku wyżej i przenoszenia dalej. Czas cykli, który został skrócony przekłada się na większą siłę na łyżce. Maszyna ma lepszą przyczepność, co może być przydatne np. przy spychaniu różnych materiałów. Dużą zaletą jest również większa moc hydrauliczna do osprzętu oraz większa trwałość, niezawodność i bardzo łatwa konserwacja.

Podobnie jak większe ładowarki nowej generacji, ładowarki oparte na platformie 500 wyposażone są w jedyną w swoim rodzaju, wysuniętą do przodu kabinę. Dzięki niej operator znajduje się bliżej osprzętu i zyskuje nieporównywalnie lepszą widoczność we wszystkich kierunkach.  

Dodatkowym atutem jest nowa kabina. Operator może dostosowywać ją do swoich preferencji dzięki fotelowi z amortyzacją. Kabina ciśnieniowa – najlepsza na rynku –  poprawia wydajność układu klimatyzacji dzięki nowemu, jednoczęściowemu uszczelnieniu wokół drzwi. Pozwala to zminimalizować ilość pyłu i kurzu przenikającego do kabiny, znacznie ułatwiając jej czyszczenie. Operator może także sam wybrać sposób sterowania maszyny. Wszystko dzięki pedałom hydraulicznym, za pośrednictwem systemu ACS (zaawansowany system sterowania) lub systemu SJC (przełączane sterowanie joystickami).

Zwiększono także wydajność układu hydraulicznego ładowarek opartych na platformie 500. Mniejsza ilość połączeń hydraulicznych oznacza mniejsze ryzyko wycieku. Bardziej wydajny pomocniczy system hydrauliczny zmniejsza straty ciśnienia i ciśnienie wsteczne. W każdym modelu ładowarki opartej na platformie 500 wielkość, rozmiar i pojemność skokowa są dopasowane do nominalnej wydajności roboczej, wyważenia i masy ładowarki. Dzięki takiemu zastosowaniu mają one większą wydajność od maszyn o większej mocy.