Miniładowarki Minikoparka Młoty pneumatyczne zagęszczarki agregaty prądotwórcze ubijaki Kosiarki ubijaki - skoczki mikrociągniki Kleszcze
kontakt

minikoparki - Minikoparka Bobcat E19

Minikoparka Bobcat E19
Ciężar transportowy koparki 1768 [kg]
Maksymalna głębokość kopania 2565 [mm]
Rozstaw gąsienic 980/1360 [mm]
Moc silnika 10,2 [kW]


Bobcat wprowadził na rynek nowe koparki kompaktowe E17 (E17z), E19 i E20 – nową generację 1- i 2-tonowych modeli produkowanych przez firmę. Te nowe, wydajne koparki stanowią wyjątkowe połączenie najwyższej w swojej klasie siły na łyżce, zasięgu roboczego, płynności pracy osprzętu, wydajności hydraulicznej oraz krótkiego czasu cykli z niezwykłą wytrzymałością, jak również zapewniają przestronne i komfortowe otoczenie operatora oraz łatwy dostęp do elementów wymagających serwisowania.

Nowe modele można przewozić na przyczepach o ładowności do 2000 kg, a ich transport dodatkowo ułatwiają nowe punkty zaczepu. Wysuwane podwozie, automatyczny hamulec obrotu oraz zaawansowany układ diagnostyczny i tablica przyrządów, to tylko niektóre z wielu standardowych elementów, w które wyposażone są wszystkie trzy prezentowane koparki.

Optymalne bezpieczeństwo i wygoda operatora. Wyposażenie nowych koparek, podobnie jak w przypadku wszystkich maszyn kompaktowych Bobcat, jest ergonomicznie rozmieszczone wokół operatora, zapewniając optymalny dostęp. Nowe kabiny posiadają duże okna i wąskie słupki, co maksymalnie zwiększa widoczność dookoła maszyny. W rezultacie kabiny w modelach E17 - E19 - E20 zapewniają najlepsze otoczenie operatora, a dzięki znakomitej widoczności zwiększają jego wygodę i bezpieczeństwo.

Dostęp do fotela operatora jest bardzo łatwy dzięki dużym drzwiom oraz możliwości całkowitego odsunięcia panelu kontrolnego w momencie, gdy operator zajmuje swoje miejsce. Miejsce na nogi jest bardzo obszerne, a płaską podłogę można łatwo wyczyścić. Panele podłogowe da się z łatwością zdemontować w celu przeprowadzenia prac serwisowych, pedały są ergonomiczne, a dostęp do elementów sterujących, schowków i podstawek – niezwykle wygodny. Co więcej, pedały można złożyć, gdy nie są używane, aby dodatkowo zwiększyć miejsce na nogi operatora.Wyjątkowa wygoda, jaką zapewniają wszystkie trzy modele, pozwala operatorowi pracować przez długie godziny.Kompaktowe wymiary i doskonała stabilność nowych koparek E17, E19 oraz E20 czynią z nich idealny sprzęt do pracy w trudnych warunkach i zamkniętych przestrzeniach.

Unikatowe cechy. Do cech przyczyniających się do zwiększenia wygody i bezpieczeństwa należą między innymi opcjonalny joystick sterujący obrotem wysięgnika, pomocnicze układy hydrauliczne o trzech trybach działania, zapewniających większą precyzję i więcej miejsca na nogi, jak również napęd z automatyczną skrzynią biegów oraz różnego rodzaju fotele. Koparki są wyposażone w nowe panele sterowania, dzięki którym wszystkie parametry można szybko i łatwo sprawdzić, zawierają one m.in. wskaźniki, takie jak paliwomierz i obrotomierz, jak również funkcje automatycznego wyłączania silnika, automatycznego sprawdzania świec żarowych, automatycznego wyłączania świateł kabiny oraz alarm dźwiękowy w przypadku wystąpienia usterki.

Do pozostałych funkcji należą łatwe w obsłudze światła regulowane za pomocą sprężyny gazowej, przednie okno ze sztywną ramą, zapłon bezkluczykowy dla optymalnego bezpieczeństwa, wyłącznik akumulatora zapobiegający kradzieży oraz automatyczny hamulec obrotu dla łatwiejszego parkowania i transportu.

Wyjątkowe układy hydrauliczne nowych modeli E17, E19 jak i E20 pozwalają na najlepsze możliwe wykorzystanie mocy silników koparek. Krótkie czasy cykli i płynne sterowanie największą w swojej klasie siłą na łyżce to gwarancja najlepszej wydajności. Zabezpieczenie przeciwwstrząsowe siłownika ramienia i wysięgnika to kolejne, niespotykane w tej klasie rozwiązanie ułatwiające pracę.

Zwiększona stabilność i udźwig połączone z największym w tej klasie proporcjonalnym przepływem w pomocniczym układzie hydraulicznym czynią z modeli E17, E19 oraz E20 wszechstronne maszyny współpracujące z szeroką gamą osprzętu. Stabilność ma kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania siły kopania łyżki i udźwigu. Optymalną stabilność można osiągnąć poprzez wysunięcie podwozia i użycie dodatkowego, długiego lemiesza.

Dzięki dużej wysokości opróżniania ładowanie ciężarówek jest łatwym zadaniem, zaś doskonały zasięg na poziomie podłoża znacząco zmniejsza potrzebę przestawiania maszyny podczas kopania. Podnoszenie i przenoszenie ciężkich przedmiotów z użyciem wszystkich trzech modeli przebiega bez problemów. Maszyny te można również wyposażyć w opcjonalne, certyfikowane „urządzenie do przenoszenia przedmiotów”, składające się z zaworów podtrzymujących wysięgnik i ramię, chwytaka oraz urządzenia ostrzegającego przed nadmiernym obciążeniem.

Rozsuwane podwozie. Po całkowitym zsunięciu podwozia koparka może poruszać się w wąskich przestrzeniach, natomiast pełne rozsunięcie zapewnia optymalną stabilność, zwłaszcza podczas pracy bokiem. Operacje wysuwania i wsuwania są przeprowadzane po naciśnięciu przycisku na panelu sterowania. Długi lemiesz (opcjonalny we wszystkich trzech modelach) wspomaga kopanie z przodu maszyny, znacząco zwiększając stabilność przedniej części koparki, co pozwala operatorowi na pełne wykorzystanie siły na łyżce.

Zastosowanie wyjątkowo trwałych materiałów gwarantuje, że koparki Bobcat E17 (E17z), E19 oraz E20 są niezwykle wytrzymałe i odporne na zużycie. Wszystkie komponenty i elementy konstrukcyjne są testowane w ekstremalnych warunkach, natomiast solidna, stalowa klapa tylna charakteryzuje się niezwykłą trwałością i zapewnia spokój podczas pracy.

Tylna klapa i pokrywa boczna mogą zostać szybko otwarte, aby zapewnić natychmiastowy dostęp do wygodnie umieszczonych podzespołów, takich jak łatwe w czyszczeniu chłodnice boczne oraz inne części wymagające regularnego serwisowania, co pozwala zmniejszyć przestoje do minimum. Konserwacja i prace serwisowe są jeszcze prostsze dzięki układom diagnostycznym, które wyświetlają kody błędów na panelu sterowania oraz umożliwiają podłączenie narzędzia serwisowego.

Model E19 możemy wyposażyć opcjonalnie w:

- Pakiet komfort
- Długi lemiesz spychający
- Zawory bezpieczeństwa na boom'ie i ramieniu + certyfikat przeładunkowy
- Zapalanie kodowe
- Dodatkowa przeciwwaga w zestawie z hydromotorami z koparki E20
- Radio, lusterka, światło błyskowe, dodatkowe oświetlenie robocze, alarm jazdy
- Chwytak na ramieniu (CLAMP)


Parametry
Maksymalna głębokość kopania 2 565 mm
Maksymalny zasięg na poziomie gruntu
4 214 mm
Maksymalna wysokość załadunku 2 693 mm
Siła kopania łyżka 20,83 kN
Obrót wysięgnika w lewo 80o
Obrót wysięgnika w prawo 60o
Prędkość jazdy 2,5 / 4,0 km/h
Pomocniczy przepływ hydrauliki
30,0 l/min
Masa operacyjna 1 885 kg
Szerokość gąsienicy
230 mm
Wysokość koparki
2 299 mm
Szerokość podwozia
980 / 1360 mm
Silnik
Producent Kubota
Model D722-E2B-BCZ-7
Paliwo Diesel
Chłodzony Ciecz
Pojemność zbiornika paliwa
19,0 l
Moc nominalna 10,2 kW
Pojemność skokowa 720 cm3

Załączniki

pdfZbiorczy katalog E17 E19 E20 ENG Dodano: 2015-01-20 08:58:14Rozmiar: 10.57 MB
pdfBOBCAT E19 Dodano: 2015-01-20 10:24:45Rozmiar: 0.30 MB

Zdjęcia