Miniładowarki Minikoparka Młoty pneumatyczne zagęszczarki agregaty prądotwórcze ubijaki Kosiarki ubijaki - skoczki mikrociągniki Kleszcze
kontakt

Minikoparki - Minikoparka Bobcat E85 ZTS

Minikoparka Bobcat E85 ZTS
Ciężar koparki [kg]
Maksymalna głębokość kopania [mm]
Rozstaw gąsienic [mm]
Moc silnika 44,3 [kW]


JUŻ W SPRZEDAŻY NOWA MINIKOPARKA
BOBCAT E85 ZTS


Specjalizująca się w produkcji sprzętu klasy mini i midi firma Bobcat zaprezentowała prototyp swojej nowej, największej, 8,5-tonowej koparki E85, która zastąpiła już nie  produkowany model E80. Wyróżniająca się skróconym tyłem maszyna spełnia wymogi normy Stage IIIB w zakresie emisji spalin i ustanawia nowe standardy wydajności, zużycia paliwa, komfortu pracy, niezawodności, trwałości i niskich kosztów utrzymania.

Lepsze parametry
Nowa koparka napędzana jest silnikiem wysokoprężnym Yanmar o mocy 44,3 kW/60 KM przy 2100 obr./min, który spełnia wymogi normy Stage IIIB, dzięki zastosowaniu układu recyrkulacji spalin (EGR) oraz filtra cząstek stałych (DPF). W porównaniu z modelem E80, oferującym 40,4 kW/55 KM, moc wzrosła więc dość znacznie, a jednocześnie o 7% spadło zużycie paliwa, czemu sprzyja automatyczne przechodzenie na wolne obroty podczas okresów bezczynności. W nowej koparce większe są także parametry „siłowe”, dzięki usprawnieniom w układzie hydraulicznym, z pompą o wydatku 1451 l/min, które zapewniły wzrost siły kopania na łyżce o 7% i skrócenie czasu trwania cyklu roboczego o 12%. Poza tym zastosowano nowy system wykrywania obciążenia, który optymalizuje pracę hydrauliki. O 3% zwiększyła się również siła uciągu ułatwiająca niwelowanie terenu i pracę z lemieszem, a prędkość na drugim zakresie wzrosła z 4,6 do 4,7 km/h. Dodatkowo model E85 ma funkcje automatycznej redukcji biegu oraz wyrównywania lemiesza przy spychaniu. Wydajne chłodnice silnika i oleju umożliwiają ciągłą pracę nawet w trudnych warunkach.

Cicha i ergonomiczna
Nowa, bezpieczna kabina (ROPS) zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach oraz dużo niższy poziom hałasu wynoszący tylko 71 dB (E80 – 77 dB). Jest prawie tak samo przestronna, jak w większych maszynach segmentu średniego i ciężkiego, i ma szerokie drzwi ułatwiające wsiadanie i wysiadanie. Kabina oferuje dużo miejsca na nogi, fotel o wszechstronnej regulacji, także części lędźwiowej (ogrzewanie w opcji) oraz przyjazne i ergonomiczne środowisko. Proporcjonalnie działające dżojstiki mają wygodne uchwyty, sprzyjające wykonywaniu precyzyjnych ruchów. Nowy monitor LCD o przekątnej 5,7 cala umożliwia ustawianie różnych funkcji, w tym przepływu dodatkowych obwodów hydraulicznych (dwa w standardzie, trzeci w opcji), oraz monitorowanie pracy i okresów serwisowania koparki.

W standardzie jest m.in. wydajne ogrzewanie i klimatyzacja, z regulowanymi nawiewami, oraz ogrzewana szyba przednia, osłona przeciwsłoneczna, lusterko boczne, oświetlenie robocze, elektryczna pompa do tankowania, a także zabezpieczenie maszyny hasłem przed nieupoważnionym uruchomieniem lub kradzieżą.

Łatwa obsługa
Koparka E85 wyróżnia się również prostotą utrzymania i konserwacji. Wygodnie rozmieszczone punkty kontroli ułatwiają rutynowe przeglądy i czynności obsługowe, a przechylana kabina zapewnia doskonały dostęp do podzespołów przy poważniejszych pracach serwisowych. Łatwo osiągalne są zarówno chłodnice, co ułatwia ich czyszczenie, jak i filtry oleju oraz paliwa, zamontowane z boku bloku silnika. Zapewniono również dość miejsca na regulację lub wymianę paska wentylatora. Problemu nie sprawia też dotarcie do wydajnego, dwustopniowego filtra powietrza o przepływie wymuszonym, usuwającego 99% zanieczyszczeń, który podlega wymianie w wydłużonym interwale czasowym, a także do bezpieczników umieszczonych w schowku za fotelem operatora.


Bobcat E85 ZTS ASCO Equipment
(źródło tekstu: ATB aktualności techniki budowlanej, 6/2013).


Parametry
Maksymalna głębokość kopania 4725 mm
Maksymalny zasięg na poziomie gruntu
7295 mm
Maksymalna wysokość załadunku 4995 mm
Siła kopania łyżka 63,00 kN
Obrót wysięgnika w lewo 70o
Obrót wysięgnika w prawo 55o
Prędkość jazdy 2,7 / 4,7 km/h
Pomocniczy przepływ hydrauliki na ramieniu
95,0 l/min
Ciężar eksploatacyjny
8600 kg
Szerokość gąsienicy
450 mm
Wysokość koparki
2640 mm
Szerokość podwozia
2300 mm
Obrót koparki w obrysie gąsienic
TAK
Silnik
Producent Yanmar
Model 4TNV98C-VDB8
Paliwo Diesel
Chłodzony Ciecz
Pojemność zbiornika paliwa
110,0 l
Moc nominalna 44,3 kW
Pojemność skokowa 3319 cm3

Załączniki

pdfKatalog minikoparka Bobcat E85 Dodano: 2013-09-30 10:38:04Rozmiar: 1.13 MB

Zdjęcia