Miniładowarki Minikoparka Młoty pneumatyczne zagęszczarki agregaty prądotwórcze ubijaki Kosiarki ubijaki - skoczki mikrociągniki Kleszcze
kontakt

minikoparki - Minikoparka Bobcat E25 - zakończenie produkcji.

Minikoparka Bobcat E25 - zakończenie produkcji.
Ciężar transportowy koparki 2391 [kg]
Maksymalna głębokość kopania 2890 [mm]
Rozstaw gąsienic 1400 [mm]
Moc silnika 15,5 [kW]


Wysoka niezawodność minikoparki E25 to efekt zastosowania skrzynkowej konstrukcji elementów roboczych, trwałych pokryw DCPD. Konstrukcja skrzynkowa zmniejsza masę górnej części maszyny, co wraz z dodatkowym ciężarem z tyłu koparki, umożliwia przesunięcie środka ciężkości w kierunku tylnej części i zwiększenie stabilności.

Zwiększona stabilność sprawia, że minikoparka E25 współpracująca z ramieniem koparkowym nie wymaga dodatkowego przeciwciężaru. Zwiększa to zakres roboczy, ograniczając równocześnie masę std ramienia koparek serii E25 do 2571 kg, co umożliwia transportowanie na przyczepie (maksymalna masa holowania, w tym przyczepy: 3,5 t).

W modelu zastosowano kabinę wykorzystywaną w modelach koparek dostosowanych do prac z obciążeniem 3–5 ton. Wysiadanie z kabiny i wsiadanie do niej nie stanowi żadnego problemu. Drzwi można otworzyć na szerokość górnej części konstrukcji. Zmniejsza to ryzyko uszkodzeń maszyny i otoczenia. Zarówno wersja z kabiną, jak i daszkiem ochronnym, zapewniają operatorowi sporo miejsca na nogi.

Dzięki nowemu głównemu zaworowi sterującemu, zoptymalizowanej budowie pompy oraz zwiększonemu ciśnieniu roboczemu układ hydrauliczny minikoparki E26 sprawia, że wykorzystanie mocy silnika jest optymalne. Wyższe ciśnienie nadmiarowe układu hydraulicznego sprawia, że koparka E25 posiada największą moc kopania i podnoszenia wśród maszyn w swojej klasie.

Konstrukcja gąsienic sprawia, że jazda odbywa się płynnie i bez drgań. Ergonomiczne sterowniki jazdy oraz odlane z aluminium pedały dostosowane są do różnych typów podłoża i pozwalają na sprawne i pewne sterowanie maszyną. Nieużywane pedały można przesunąć do przodu, zapewniając w ten sposób więcej miejsca na stopy. Ułatwia to tym samym czyszczenie kabiny. Dźwignie jazdy umieszczone są obok siebie, co zapewnia łatwe sterowanie jazdą, nawet za pomocą jednej ręki. Poprawia to wydajność podczas wypełniania rowów – operator może sterować za pomocą jednej ręki, a lemiesz obsługiwać za pomocą drugiej.

Koparkę E25 zaprojektowano tak, aby zagwarantować łatwe przeprowadzanie czynności serwisowych. Dostęp do odpowiednich części maszyny zapewnia tylna pokrywa, prawa pokrywa oraz zdejmowana krata i boczne kanały znajdujące się po obu stronach koparki. Układ smarowania jest scentralizowany, co znacznie ułatwia przeprowadzanie prac. Koło i rolki konserwacyjne w połączeniu z samonapinającym się pasem silnika zapewniają operatorowi niezwykły komfort pracy.

 

Dodatkowe wyposażenie dla modelu E25:

- Trzecia linia hydrauliczna
- Automatyczny powrót do wolnych obrotów koparki
- Zawory bezpieczeństwa na boom'ie i ramieniu + certyfikat przeładunkowy
- Zapalanie kodowe
- Siedzenie materiałowe
- Radio, lusterka, światło błyskowe, dodatkowe oświetlenie robocze, alarm jazdy
- Chwytak na ramieniu (CLAMP)


Parametry
Maksymalna głębokość kopania 2 890 mm
Maksymalny zasięg na poziomie gruntu
4 850 mm
Maksymalna wysokość załadunku 3 258 mm
Siła kopania łyżka 22,20 kN
Obrót wysięgnika w lewo 60o
Obrót wysięgnika w prawo 60o
Prędkość jazdy 2,4 / 4,6 km/h
Pomocniczy przepływ hydrauliki
48,0 l/min
Masa operacyjna 2 516 kg
Szerokość gąsienicy
250 mm
Wysokość koparki
2 412 mm
Szerokość podwozia
1 400 mm
Obrót koparki w obrysie gąsienic
+ 10cm
Silnik
Producent Kubota
Model D1105-E2B-BCZ-2
Paliwo Diesel
Chłodzony Ciecz
Pojemność zbiornika paliwa
34,6 l
Moc nominalna 15,5 kW
Pojemność skokowa 1123 cm3

Załączniki

pdfKatalog E25 ZTS Dodano: 2012-11-22 11:49:42Rozmiar: 0.27 MB

Zdjęcia