Miniładowarki Minikoparka Młoty pneumatyczne zagęszczarki agregaty prądotwórcze ubijaki Kosiarki ubijaki - skoczki mikrociągniki Kleszcze
kontakt

HONDA

HONDA
Honda to największy na świecie producent motocykli i trzeci co do wielkości Japooski producent samochodów, lecz Honda ma  jeszcze jedno oblicze. Honda to także producent maszyn, silników i urządzeń, które używane są w ponad 150 krajach świata.

Historia zaangażowania Hondy w budowę maszyn jest dłuższa niż można się tego spodziewać. W roku 1953 Honda rozpoczęła wytwarzanie uniwersalnej jednostki napędowej  - dwusuwowego, jednocylindrowego silnika o mocy jednego konia mechanicznego, nazwanego  - Typ H. Jego konstrukcja była oparta na silniku zapożyczonym z motocykla Hondy model F – Cub. Silniki tego typu jak i sam motocykl, którego premiera odbyła się rok wcześniej, były produktem cieszącym się ogromną popularnością. Rynkowy sukces silnika spowodował, iż zyskał on od użytkowników własną nazwę – „czerwony silnik z białym bakiem”. Od tego czasu kolorystyka, która zyskała uznanie klienta stała się podstawową kolorystyką przemysłowych silników Hondy.