Historia

Firma ASbud Sp. z o.o. jest obecna na polskim rynku budowlanym od 1994 roku. W tym czasie stała się dobrze rozpoznawalnym importerem i dystrybutorem maszyn i urządzeń budowlanych.
W oparciu o długoletnie dooewiadczenie oraz nieustanne badanie potrzeb i oczekiwań firm w ofercie ASbud znalazły się wyłącznie wyroby oewiatowej klasy producentów sprzętu budowlanego takich jak: Ammann (walce), ABG (układarki asfaltu), Intrame (wytwórnie asfaltu), czy Bobcat (koparki, mini ładowarki), itp.
W związku z nieustanną potrzebą rozwoju oraz budowania przewagi nad konkurencją Zarząd firmy ASbud Sp. z o.o. zdecydował o konieczności wprowadzenia przemian strukturalnych. Dlatego też, z dniem 01.11.2008 roku rozpoczęła swą działalność nowa firma ASCO Eguipment Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

ASCOFirma ASCO Equipment Sp. z o.o. bazuje na bogatym, 15-letnim doświadczeniu ASbud Sp. z o.o. Rozwój swojej działalności opiera na sprzedaży produktów dostarczanych przez światowy koncern DOOSAN, w skład którego wchodzą takie marki jak: BOBCAT, DOOSAN Portable Power (były Ingersoll Rand) i MONTABERT. Firma ASCO Equipment jest również wyłącznym dystrybutorem produktów AMMANN takich jak: skoczki, zagęszczarki, małe walce oraz walce okołkowane. W efekcie całość asortymentu tj.: przewoźne sprężarki powietrza, generatory prądu, sprzęt hydrauliczny taki jak młoty, zagęszczarki, frezarki, nożyce oraz maszyny i urządzenia Bobcat są reprezentowane przez jedną firmę. Ponadto w ofercie firmy ASCO Equipment znajduje się również lekki sprzęt budowlany produkowany przez firmy HONDA, BELLE, CLEVER DIAMNOD oraz DR. SCHULZE, KRÄNZLE.

Wraz z powstaniem Spółki ASCO EQUIPMENT Sp. z o.o. znalazło w niej zatrudnienie wielu doświadczonych handlowców  pracujących wcześniej w firmie ASbud Sp. z o.o. Dzięki temu będą oni teraz mogli być dla Państwa bardziej pomocni, gdyż ich działania zostaną skupione wyłącznie na obsłudze klientów zainteresowanych zakupem, serwisem lub wynajmem wymienionych powyżej produktów.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy ASCO Equipment Sp. z o.o. Chętnie spotkamy się z Państwem w celu omówienia szczegółów techniczno-handlowych, serwisowych lub pokazania właściwości maszyn oferowanych przez firmę ASCO EQUIPMENT Sp. z o.o. ( na pokazie zorganizowanym u nas, u Państwa w firmie lub na terenie Państwa budowy )
Jeżeli Państwo chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o maszynach i produktach oferowanych przez naszą firmę, chętnie również udostępnimy Państwu prospekty lub prezentacje na płytach CD/DVD.